Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Antena za balkon

dream600

Ist gelegentlich hier
Registriert
5. April 2009
Beiträge
66
Reaktionspunkte
0
Punkte
6
Trebam pomoc i savjete za postavljanje antene na balkon(austria).
Za koji mjesec prelazim u novi stan koji ima balkon ali sve to nebi bilo problem da nije zabranjeno postavljanje antene.
Citao sam malo tj informisem se sta bi bilo najidealnije pa sam dosao do DigiDish 45 a kad bi htjeo 13°,19,2°,23,5°,28,5° ima Multytenna za kupiti.
Najvise me interesuju sportski kanali(sky,supersport,jsc) sa tim da ne izgubim puno nasih kanala(bitnih za ukucane) koji se nalaze na thor-u i eutelsatu 16
Svaki savjet je dobro dosao:good:hvala
 
AW: Antena za balkon

ja sam isto stavio antenu na terasu.jesu oni to zabranili,ali u ugovoru je pisalo da nesmem nikakve antenske uredjaje da postavljam ako bih ostetio zid ili drvenariju.znaci ja sam razumeo da ne smem da busim nista.al sam zato betonirao sipku u gumu i tu je postavio sa sve motorom.i nikom nista.ako imas odradu na terasi,privuces je skroz napred i mozes je spustiti toliko nisko da se jedva vidi gledano sa bilo koje strane.
 
AW: Antena za balkon

na ulazu na balkon imam 60 cm prostora pa mislim da je to idealno i dovoljno mjesto za postavljanje gore navedene antene sa sipkom.
problem je kakav je prijem signala sa DigiDish 45 i dali je bolje postaviti isti sa Multytenna ili jedan lnb
ima li nasih kanala ili sportskih paketa na 23,5°,28,5°????
 
AW: Antena za balkon

Nemam je ni ja, bas sam sad gledao.

Po ovom izvoru stoji ovako, to je sad od pre par dana :
Astra 1G /Astra 3A @ 23,5°e


12725 V 27500
BN Sat/HRT 1


12168 V 27500 3/4
TV Nova
 
AW: Antena za balkon

Paradox kako si uveo Kabel u stan ? Flachkabel il si busio ?

I ja se svadjam za Genossenschaft vec godinu dana, ali naso sam mogo bi se reci cak i zakonsi mogucnost da MORA da ti daju da zakacis antenu. Ima Urteil od Austrijski OGH za takvim slucajna.
 
AW: Antena za balkon

Pa ima tu odluka od strane EU iz suda u Strassburga da ti nesmiju zabranit stavit Sat Antenu, i ti kao emigrant imas pravo na njegovanje tvog jezika i kulture koje naprimjer kablovska nepruza zato imas pravo po zakonu, ubaci u Gxxgle EU Sat Urteil.

pozdrav
 
AW: Antena za balkon

Moras jako da pazis !!! EU Urteil nije odmah Fix Urteil za Austriju !!! Imam ja Urteil od OGH und Austriji, samo strpljene da dodjem do mog Laptop :)
 
AW: Antena za balkon

U svakom zakonu postoji rupa pa tako i sto se antene tice ali dok ja sve to pokazem i dokazem dobijem supanu iz stana.
Volio bi na najbezbolniji i najbrzi nacin doci do rjesenja pa sam tako dosao do DigiDish 45 ili je bolje 60 sa motorom ali opet je tu problem zujanje za komsiluk(austrijanci).
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben